رویه های بازگرداندن

یکی از مسائلی که فروشگاه اینترنتی بارتویراق همیشه به آن توجه داشته و از اولویت های کاری مجموعه بوده است رضایت خاطر و جلب اعتماد مشتریان می باشد، اما با این وجود امکان دارد پس از خرید مشتریان عزیز با مشکلاتی مواجه شوند بنابراین خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

هنگام برگرداندن کالا باید نکات زیر را رعایت بفرمایید:

برای تمامی محصولات عکس هایی قرار داده شده است که با مشاهده عکسها‎ آنها انتخاب بهتری داشته باشید اما امکان دارد در پاره ای از جزییات با کالا متفاوت باشند.

اگر آسیب به کالا به دلیل استفاده نادرست توسط مشتری به وجود بیاید شامل این تست و تعویض نخواهد شد.

اگر کالایی بدون فاکتور و با شرایط اولیه برگشت داده نشود شامل این تست و تعویض نخواهد شد.

اگر کالای برگشت داده شده با عدم موجودی مواجه شده باشد و امکان ارسال کالایی مشابه آن وجود نداشته باشد بارتویراق می تواند مبلغ واریزی مشتری را به حسابش عودت دهد.
لازم است برای برگرداندن کالا کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آنها جلوگیری شود.

تمامی ایرادات اعلام شده توسط مشتری، توسط تیم کنترل کیفیت بارتویراق مورد بررسی قرار میگیرند و در صورت تایید ایراد در محصول مشمول این ماده و تعویض خواهد شد.

اگرمحصولی که برای شما ارسال شده با محصولی که سفارش داده اید مغایر باشد هنگامیکه امکان تشخیص مغایرت بدون بازکردن بسته بندی و استفاده از آن وجود دارد تعویض کالا زمانی برای مشتری انجام میشود که کالا با بسته بندی اولیه و به صورت اورجینال تحویل بارتویراق دهد.

اگر امکان تشخیص مغایرت فقط با بازکردن بسته بندی قابل تشخیص بود باید کالا بدون استفاده و با شرایط اولیه کارتن اصلی عودت داده شود.

فروشگاه بارتویراق موظف است تمام محصولات خود را با ظاهری سالم به مشتریان تحویل دهد بنابراین اگر خسارتی هنگام نقل و انتقال محصول صورت گیرد و قبل از رسیدن به دست مشتری دچار عیب و ایراد ظاهری گردد جبران خسارت بر عهده شرکت حمل ونقل محصول است.

اگرمحصول مرجوعی توسط تیم کنترل کیفیت بارتویراق بررسی شود و بدون ایراد تشخیص داده شود همان محصول مجدد برای مشتری ارسال خواهد شد و اگر مشتری از باز پس گرفتن آن خودداری کند کالا به مدت ۱۵ روز نزد بارتویراق امانت نگه داشته میشود و پس از اتمام این مدت بارتویراق در مقابل زیان وارد شده و یا مفقودشدن محصول هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

محصول مرجوعی را با ظاهر و بسته بندی اولیه با شرکت خدمات پستی برای بارتویراق ارسال کنید و کد رسید پستی ارسال را نیز به امور مشتریان ارائه دهید.

از نوشتن آدرس، زدن برچسب، نوشتن توضیحات و ایرادات محصول و هرگونه آسیبی بر روی جعبه اصلی بپرهیزید.

اگر پس از عودت محصول و تایید شدن ایرادات آن توسط بارتویراق قیمت کالا تغییر کرده یا موجودی آن تمام شود حقی برای مشتری ایجاد نشده و بارتویراق هیچ مسئولیتی را برعهده نمیگیرد. وظیفه بارتویراق برگشت وجه به حساب مشتری و یا ارسال محصولی دیگر با احتساب مابه التفاوت آن به انتخاب مشتری می باشد.

پس از تحویل کالای مرجوعی توسط بارتویراق در صورت نیاز به عودت وجه حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.