به سمت خانه زیبا

۱۴ سبک طراحی داخلی در مبلمان خانه

طراحی داخلی

۱۴ سبک طراحی داخلی در مبلمان خانه

دنیای مد و دکوراسیون رفته رفته بروز تر و دچار تغیرات زیادی می شود. و این تغیرات به طور مسلم با خودش جریان و سبک های جدیدی ایجاد می کند.

مدرن، صنعتی، شیک،…و این در حالی است که هر کدام طرفدار خاص خودش را دارد و حتی میتواند شمارا با زیبایی های خاص خود دچار اشتباه کنند. سبک های مختلف طراحی داخلی گزینه ها و انتخاب های زیادی برای شما ارائه می کند.

با این حال ترکیب آن ها به طور هماهنگ به شما این امکان را می دهد که سبک ایده ال خود را بدست اورید. و یک نقطه شروع برای طراحی داخلی یادگیری درمورد هریک از این سبک ها و یافتن شباهت ها و تفاوت های آن هاست.

۱٫مدرن

طراحی داخلی مدرن

دکوراسیون مدرن ترکیبی از خطوط تمیز و تیز و یک پالت و رنگی ساده است.

تم دکوراسیون مدرن معمولا با استفاده از فلز و شیشه و فولاد فراهم می شود، این سبک از نظر محتوا یک روش طراحی گسترده و غنی است.

کلمه ای که معمولا برای سبک مدرن اطلاق میشود، ظرافت است، از این رو اگر میخواهید یک سبک مدرن ایجاد کید از آشفتگی به دور باشید.

۲٫امروزی

طراحی داخلی امروزی

مدرن و امروزی دو سبکی است که اغلب به جای یکدیگر اشتباه گرفته می شود.

اصلی ترین فرق سبک مدرن و امروزی این است که سبک مدرن از قرن بیستم شروع شده که حاوی بعضی از قوانین سخت گیرانه استف در حالی که سبک امروزی خیلی مستقل تر است و خود را بدون محدودیت به قوانین خاصی به روز می کند.

۳٫مینیمالیست

سبک طراحی مینیمالیست

مفهوم مینیمالیستی در استرالیا رواج پیدا کرده است. این طراحی سبک مدرن را با مفاهیم ساده تر بیان میکند.

مبلمان در این طراحی ساده تر و کاربردی تر در نظر گرفته می شوند. و دکوراسیون نیز بیش از حد پر زرق و برق  نمی باشد

سبک مینیمالیستی با خطوط بسیار تمیز تعریف شده است.

۴٫صنعتی

طراحی داخلی صنعتی

همینطور که از اسمش پیداست سبک صنعتی از یک انبار یا یک منظره ازنگاه یک پرنده شهری الهام گرفته شده است.

بیشتر عناصر در طراحی صنعتی احساس ناقص بودن طراحی را به شخص القا می کند، آجر کاری، کانال کاری، و عناصر چوبی از مشخصه های این سبک طراحی است.

سقف های بلند، وسایل چوبی قدیمی، آویز های روشنایی فلزی،که اغلب با مبلمانی بسیار کاربردی ترکیب می شوند، یک منظره بسیار شیک به وجود می آورند.

۵٫مدرنیته قرن

مدرنیته قرن طراحی

مدرینته قرن بازگشت به سبک طراحی سده ۱۹۰۰ مخصوصا ده های ۱۹۵۰ و ۶۰ است.

این طرح دارای پلان هایی نوستالژیک از برخی عناصر مینیمالیسم است. آرامش یا راحتی موضوع اصلی مدرنیته قرن بود. اشکال طبیعی یا ارگانیک مانند صندلی های تخم مرغی ، طرح های مدرن با کاربرد آسان و ساختارهای ساده تأکید دارد. شما می توانید با استفاده از این سبک به راحتی هر فضای داخلی را تکمیل کرده و و فضایی بی نقص طراحی کنید.

۶٫ اسکاندیناوی

اسکاندیناویایی

طرح اسکاندیناوی بازتاب سادگی زندگی است که در کشورهای اسکاندیناوی بر روی دکوراسیون نشان داده شده است. طراحی مبلمان اسکاندیناوی ، اگرچه ساده و معمولی است ، اما اغلب مانند یک اثر هنری احساس می شود. علاوه بر کارایی ، مبلمان در سبک اسکاندیناوی اغلب دارای خطوط های  جالبی هستند.
ویژگی های آن شامل کفپوش های روشن کاملاً سفید در کنار عناصر طبیعی مانند چوب  ، پلاستیک های براق ، استیل و تخته های عریض مینا کاری  شده است. به عنوان رنگ آمیزی ، می توان جزئیاتی مانند الیاف طبیعی یا خز را اضافه کرد تا فضای متمایزی را به سبک طراحی اسکاندیناوی اضافه کند.
فضای کاملا باز ، نور طبیعی ، لوازم دکوری کمتر و مبلمان کاربردی تر کلمات کلیدی طرح های اسکاندیناوی هستند.

۷٫ سنتی

سنتی

طراحی سنتی

این مطلب به روز می شود/

1 دیدگاه در “۱۴ سبک طراحی داخلی در مبلمان خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.