نوشته های بارتو

نصب دستگیره کابینت

نصب دستگیره کابینت

نصب دستگیره کابینت بدون از دست دادن عقل!!

بدون شک بارها به آشپزخانه خود با بی میلی و انزجار نگاه کردید و به این نکته که برای بهتر شدن جلوه محیط آشپزخانه “چه کار میتوانم انجام دهم”؟ بار ها فکر کرده اید. باصرف میلیون ها تومان پول امکان ایجاد تغییر مورد نظر همواره وجود دارد، اما راه های آسانتری نیز برای ایجاد تغییر در آشپزخانه در دسترس است: تعویض دستگیره های قدیمی با جدید.

با تعویض دستگیره های کابینتی آشپزخانه خود را متحول کنید. بله درسته شما با تعویض دستگیره ‌کابینت هیچ جایزه بین المللی طراحی دکوراسیون داخلی را از آن خود نخواهید کرد، اما تعویض دسته کابینت ها و یا اضافه کردن آن به کابینت های مگنتی همواره یکی از ساده‌ترین روش‌های طراحان برای ایجاد تغییرات بزرگ بوده است.

 

چگونه میشه دستگیره های کابینت رو نصب کرد بدون اینکه چهره بسیار زیبای کابینت های خود را مخدوش نکنیم.

شما روبروی کابینت های تازه نصب شده و یا رنگ آمیزی شده خود ایستاده اید، و می دانید برای بازکردن درب های کابینت  و کشو های زیبای خود نیازمند دستگیره هستید و تنها چیزی که می ماند:

نصب و مونتاژ دستگیره کابینتی می باشد.

اگر می خواهید دستگیره های تازه خود را روی کابینت ها نصب کنید نیازمند سوراخ‌کاری هستید، اما این کابینت ها نو، زیبا و بی عیب و نقض هستند.

ولی اجازه ندهید ترس از خرابکاری مانع انجام کار توسط خود شما شود.

تنها به چند نکته احتیاج دارید تا بتوانید دستگیره کابینتی و کمدی خود را حتی بهتر از فردی که سال ها در کار نصب و مونتاژ است، نصب کنید.

نحوه نصب دستگیره کابینت بدون خراب کردن کابینت

سوراخ‌کاری با دریل می تواند برای بعضی از افراد ترسناک باشد، فرقی هم نمیکند کابینت های شما نو و تازه هستند و یا کابینت های رنگ آمیزی شده، شما نمی‌خواهید اینکار را انجام دهید و جلوه زیبای کابینت را از بین ببرید.

کابینت با دستگیره و یا بدون دستگیره؟ مسئله این است.

همان طور که به آشپزخانه و کابینت های خود خیره شده اید حتما به این مسئله فکر می‌کنید که واقعا من به دستگیره احتیاج دارم یا نه؟

پاسخ به این سوال بستگی به چند نکته بسیار مهم همچون سبک طراحی کابینت، ترجیحات شما، گاربردی بودن کابینت ها و صد البته به سلیقه شما بستگی دارد.

دلایل برای استفاده از دستگیره کابینتی به جای مگنت

کاربردی بودن

دستگیره ها باعث می‌شوند که در صورت استفاده بلند‌مدت و مکرر از بروز لک های بروی کابینت ها جلوگیری شود، مخصوصا در کابینت های رنگ شده این نکته بسیار حاعظ اهمیت می‌باشد.

مهم نیست که کار رنگ رزی شما چه‌قدر عالی و حرفه‌ای انجام شده‌است، در طول زمان همواره لکه‌های بروی کابینت‌ها ایجاد می‌شود به خصوص در مورد درب‌کابینت هایی که در طول روز صد ها بار باز و بسته می‌شوند.

زیبایی

کابینت ها می‌توانند در آشپزخانه و یا حمام توجه ها را بروی خود جلب کنند، برای این منظور استفاه از دستگیره به جای مگنت ها بروی درب های کابینتی زیبایی بیشتری ایجاد می‌کند.

بعد از نصب و یا بازسازی کابینت های آشپزخانه شما می‌خواهید، بیشترین تاثیر و زیبایی را در آشپزخانه خود داشته باشید، و شرایطی را داشته‌باشید که نمایان‌گر خطوط و منحنی های کابینت ها باشد و اینکار با دستگیره ها به خوبی قابل انجام می‌باشد.

در گاهی اوقات نوع طراحی کابینت ها، اجازه استفاده از دستگیره ها را به شما نمی‌دهد، و شما مجبور به استفاده از یراقالات جایگزین مانند مگنت به جای دستگیره کابینت هستید، در این شرایط عدم استفاده از دستگیره کابینت مطلوب تر می‌باشد

نحوه نصب دستگیره کابینت

استفاده از الگو و شابلون برای نصب دستگیره کابینت

شما پیش از انجام هر کاری نیازمند یک الگو برای نصب دستگیره کابینت هستید، و این میتونه یک شابلون نصب پلاستیکی باشه و یا یک الگو مقوایی که خودتون درست کرده اید.

اغلب کابینت کاران برای خودشون شابلون مخصوص برای هر اندازه متناسب با فاصله پیچ تا پیچ دستگیره های کمدی و کابینتی دارند و شما هم میتونید یک شابلون به اندازه فاصله دو تا پیچ دستگیره خود را براحتی روی یک مقوا  درست کنید.

اگر خودتان تصمیم گرفتید این کار را انجام دهید، یک تکه مقوا بردارید و به اندازه فاصله دوپیچ دستگیره کابینت درست دروسط مقوا دو سوراخ ایجاد کنید.

برای دستگیره های تک پیچ به الگو متفاوتی نیاز دارید به همان روش ولی با یک سوراخ رو الگوی مقوایی.

دوبار اندازه گیری کنید یک بار سوراخ کنید..

اندازه گرفتن و علامت زدن کابینت ها برای سوراخ کاری شاید کمی ترسناک باشد، لاقل برای اولین بار که اینگونه است. برای همین دوبار اندازه گیری کنید و یک بار سوراخ کاری.

ابتدا تصمیم بگیرید دستگیره ها را در کجای کابینت می‌خواهید نصب کنید، و این تصمیم بستگی به سلیقه شما دارد. اگر میخواهید همه دستگیره ها را در وسط و مرکز کابینت ها نصب کنید، توجه داشته باشید که از هر جهت بالا،پایین و کناره ها به یک فاصله باشد.

۱- استفاده از لبه درب کابینت ها برای نصب دستگیره ها

 

محل دستگیره ها و تکپیچ ها روی سنگ نوشته نشده است که حتما باید در محل خاصی نصب شود، اما برخی از روش های استاندارد و معمول وجود دارند. یکی از این روش‌های خوب این است که یک دستگیرها را با قسمت های بالای و پایینی درب کابینت تنظیم کنید و به راحتی در محل اتصال لبه های درب کابینت دستگیره ها را نصب کتید. البته این روش برای کابینت هایی که دارای لبه روی درب کابینت هستند موثر است درسایر موارد باید از روش های ارائه شده دیگری استفاده نمایید.

۲- دستگیره را به صورت موقت وصل کنید.

 

اگر مطمئن نیستید که دستگیره ها در کجا باید نصب شوند ، یک تکه چسب بتونه‌ای قابل استفاده مجدد را به دستگیره بچسبانید و نقاط مختلف را امتحان کنید. مورد دلخواه خود را با مداد علامت گذاری کرده و بقیه دستگیره ها را مطابق آن نصب کنید. چسب ها و بتونه های چسبی قابل استفاده مجدد در فروشگاه های ابزار و یراق موجود است.

۳-شابلون نصب دستگیره کابینت کار را آسان تر می کنند.

اگر بیش از چند دستگیره برای نصب دارید ، هنگام نصب دستگیره های کابینت از یک الگو یا شابلون استفاده کنید. یک الگو باعث می شود کار سریعتر پیش برود ، یکنواختی را افزایش می دهد و احتمال اشتباه در سراسر مجموعه کابینت را کاهش می دهد. الگوی نشان داده شده در اینجا در فروشگاه های ابزارآلات موجود هستند.

اما شما میتوانید خودتان در منزل شابلون نصب دستگیره کابینت مطابق با نیاز خود را به راحتی درست کنید، آموزش ساخت شابلون نصب در بالا توضیح داده شده است.

۴- چسب مخصوص دستگیره کابینت

دستگیره های کابینتی مخصوصا دستگیره های تک پیچ مستطیلی که معمولا با یک عدد پیچ بروی درب کابینت نصب می شوند، به مرور زمان پیچ دستگیره شل و باز می شود. با استفاده از یک یا دو قطره چسب قبل از نصب دستگیره کابینت مانع شل شدن آن ها شوید.

۵-دستگیره ها رو همیشه وسط کشو ها نصب نکنید!!

در کشو هایی که طول و عرض متفاوتی نسبت به هم دیگه دارن نصب دستگیره کابینت و کشو در وسط کشو موجب به ریختگی ظاهری و عدم تناسب می شود، در چنین مواردی باید دستگیره های تکپیچ رو به فاصله معینی از همدیگر نصب کنیم تا ظاهری زیبا به کشو های ما بدهد.

ما در این نوشته سعی کردیم راه حل هایی برای نصب دستگیره کابینت به صورت آسان ارائه بدیم، در اکثر موارد این کار توسط افرادی که مسئول نصب و مونتاژ هستند انجام می‌گیرد ولی در مواردی هم ممکنه که شما محبور به اینکار باشید، با استفاده از راه‌جل های ارائه شده به راحتی از پس اینکار بر خواهید آمد.

راهنمای جامع انتخاب دستگیره کابینت و کمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.