نوشته های بارتو

راهنمای جامع انتخاب دستگیره کابینت و کمد

راهنمای جامع انتخاب دستگیره کابینت و کمد

نکات مهم در انتخاب دستگیره کابینت

 اغلب نادبده گیرفته می شوند، یک دستگیره کابینت می تواند یک آشپزخانه را از لحاظ زیبایی تخریب کند و یا بسازد.

انتخاب دستگیره کابینت نکات خاص خود را دارد، شاید کاربردی بودن و زیبایی دلایل بسیار خوبی برای دوست داشتن دستگیره های آشپزخانه و یا سایر مبلمان باشد . آشپزخانه ها طبق عادت هر روز کثیف و به هم ریخته می شوند و جلوگیری از ماندگاری این کثیفی ها بروی کابینت ها برای داشتن یک روحیه خوب و سلامت عمر بسیار ضروری است. دستگیره های کابینتی مانع از این می شوند که کثیفی دست های شما موجب خرابی درب های کابینت شود.

همچنین برای بازکردن درب های کابینت از آن ها استفاده می کنیم، سبک های طراحی زیادی برای ساخت کابینت های آشپزخانه وجود دارد، از میان انبوه مدل های کابینت و کمد در دیزاین های متنوع شما کدام را انتخاب کرده اید.

اگر در حال بازسازی کابینت های خود هستید و یا قصد ساخت دکوراسیون آشپزخانه خود از صفر هستید همیشه اخر کار اقدام به خرید دستگیره های کابینت بکنید و از راهنمایی های این نوشته برای انتخاب دستگیره خود بهره ببرید.

در این جا مهمترین نکاتی که باید قبل انتخاب دستگیره و براق آلات باید در نظر بگیرید قرار دارد.

مشخص کنید که به دنبال دستگیره تک پیچ هستید و یا دو پیچ

 

 

دستگیره کابینت ازسان کد B-134

دستگیره کابینت ازسان کد B-134

قانون اکیدی وجود ندارد که شما باید از دستگیره تک پیج و یا دو پیچ استفاده کنید. حتی می توانید از هر دو برای تکمیل پروژه خود و زیبایی منزل بهره ببرید. به عنوان مثال برای تمامی کشو های خود می توانید از دستگیره های تکپیج و برای درب های کابینت از دستگیره های دو پیچ کابینتی استفاده کنید. و همچنین برای درب های عریض مانند قسمت آبچک کابینت حتما بایداز دستگیره دوپیچ سایز بزرگ و یا دو عدد دستگیره سایز متوسط استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

استفاده از دستگیره دو پیچ برای کشو هایی که لوازم سنگین مانند انواع قابلمه و ظروف آشپزخانه درون آن قرار می گیرد بسیار کاربردی تر خواهد بود نسبت به تک پیچ دلیل آن هم تقسیم انرژی بروی دو نقطه از درب کابینت می باشد.

و یا اینکه شما می توانید به دستگیره کابینت بچسبید و بکشید همچون بسیاری از طراحی ها و آشپزخانه های قدیمی که صرفا استفاده از دستگیره کابینت جنبه کاربردی داشت نه زیبایی ولی امروزه در انتخاب دستگیره کابینت یکی از اولویت های اصلی زیبایی آشپزخانه است.

وفتب تصمیم خود را در  انتخاب دستگیره کابینت گرفتید، نحوه نصب دستگیره ها اولویت پیدا می کند. به طور معمول برای برای کابینت های عریض و یا کشو ها دستگیره ها به صورت افقی نصب می شوند و برای درب های بزرگ باید به صورت عمودی نصب شوند.

 

بفهمید که زاویه های دستگیره منحنی باشد و یا مربعی

دستگیره کابینت مدرن برنزاستیل

دستگیره کابینت برنزاستیل کد c26

 

 

 

به سبک کابینت های آشپزخانه، وسایل روشنایی،گوشه های آشپزخانه و سایر عناصر مهم طراحی خود دقت کنید که آنها دارای خطوط منحنی هستندویا دارای خطوط شکسته و مربعی؟ و نهایتا دستگیره کابینت متناسب با محل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

 

 

 

نمونه هایی ازطرح منحنی در آشپزخانه شامل کابینت هایی با درب هایی تابلویی و نقش های برجسته و همچنین کابینت هایی با درب های کنده کاری شده و فرورفته، همگی جز نمونه هایی از دیزاین هایی  دارای خطوط مدور و منحنی هستند.

 

 

 

به پایان کار هم بیاندیشید

دستگیره کابینت برنزاستیل کد c32

دستگیره کابینت برنزاستیل کد c32

درحالی که اکثر صاحبان خانه در انتخاب دستگیره کابینت به رنگ های کروم براق و یا نیکل مات رجوع می کنند، رنگ های متنوعی در انتخاب دستگیره کابینت وحود دارد، لازم نیست تا شیر آب خود را با دستگیره های کابینت خود هماهنگ و یا ست کنید.

برخی از رنگ ها به خوبی با سایر عناصر آشپزخانه همچون رنگ کروم براق شیر آب هماهنگ می شوند، مانند رنگ زیتونی آنتیک، مشکی مات و براق.

 

 

 

 

 

 

 

به راحتی در هنگام استفاده فکر کنید.

دستگیره سه آ پلاس کد 1030

دستگیره سه آ پلاس کد ۱۰۳۰

 

در انتخاب دستگیره های کابینتی همواره به این نکته باید توجه داشت که محصول انتخاب شده علاوه بر زیبایی در هنگام استفاده باید راحت و کاربردی باشد.

به طوری که هنگام لمس و یا استفاده از دستگیره لبه های خیلی تند و تیزی نداشته باشند، و همچنین با توجه با محل استفاده شده باید ارتفاع دستگیره از

سطح کابینت به اندازه مطلوب باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

در نگاه اول شاید به نظر لبه های دستگیره شاید بسیار مهم به نظر نرسد، ولی وقتی در روز ده ها بار از یک دستگیره استفاده می کنید به اهمیت این موضوع پی می برید. معمولا شرکت های بزرگ همچون برند های موجود در فروشگاه دستگیره کابینت بارتو بر این موضوع کاملا واقف هستند، و در طراحی هایی خود بر این نکته توجه کافی دارند.

هزینه ها را درنظر بگیرید.

همیشه توجه داشته باشید که در انتخاب دستگیره کابینت بهای واقعی محصولی که میخرید را پرداخت کنید، شرکت های زیادی در زمینه تولید و واردات دستگیره کابینت و درب فعال هستند که اغلب قیمت گزاری های بسیار نا معقولی انجام می دهند.

شما می توانید به حای مراجعه به فروشگاه های بزرگ و کوچک از فروشگاه دستگیره کابینت بارتو برای انتخاب دستگیره مناسب خود بهره ببرید و به یاد داشته باشید مشاوران بارتو همواره برای راهنمایی دقیق شما در انتخاب دستگیره مناسب منزل و یا محل کار شما حاضر هستند.

دامنه قیمت دستگیره تک پیچ کابینت در فروشگاه بارتو از ۱۴۵۰۰ تومان تا ۴۸۰۰۰ و دستگیره دوپیچ کابینت از ۵۰۰۰ تومان تا ۲۰۰۰۰۰ تومان می باشد، که شامل محصولاتی از برند های معتبر داخلی و خارجی با توجه به هر نوع  بودجه ی امکان انتخاب دستگیره در بارتو یراق وجود دارد.

در خرید دستگیره های کابینتی همواره یک عدد دستگیره بیشتر از تعداد مورد نیاز تهیه کنید، در صورت بروز مشکل همچون ایرادات مونتاژ مشکلی از بابت تهیه دوباره همان دستگیره نداشته باشید.

دستگیره، نگین آشپزخانه شما

دستگیره و یراق آلات کابینتی به گونه ای جواهرات آشپزخانه شما می باشند، همواره باید با سایر عناصر موجود هماهنگی لازم رو داشته باشند.

پس همواره در انتخاب دستگیره کابینت دقت لازم رو داشته باشید و در خرید آن بررسی های لازم رو انجام دهید.

بعد از انتحاب دستگیره کابینت نوبت به نصب دستگیره کابینت می‌باشد که کاری نه چندان سخت می‌باشد که توسط هر کسی قابل انجام است.

 

 

1 دیدگاه در “راهنمای جامع انتخاب دستگیره کابینت و کمد

  1. سارا گفت:

    به نظر من رنگ کروم به هر نوع کابینت میاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.