به سمت خانه زیبا

مقایسه دو مدل c32 برنزاستیل و ۱۰۷۱ سه آپلاس

دستگیره آشپزخانه مدرن

در این نوشته ار سری مقالات مقایسه محصولات پرفروش مجموعه و فروشگاه اینترنتی دستگیره و یراق آلات کابینت و درب بارتو به معرفی و مقایسه دو دستگیره کابینت مدرن پرفروش بارتو پرداخته‌ایم.

مقایسه دو مدل C32 و ۱۰۷۱

مقایسه این دو مدل از لحاظ کیفیت ساخت، نوع آبکاری، تنوع رنگ ها انجام می‌گیرد.

برند های تولیدی

ایران‌برنزاستیل

شرکت ایران‌برنزاستیل با نام تجاری Bronteel کار خود را از سال ۱۳۴۴ با تولید یراق آلات کابینتی و دستگیره در شروع کرده و هم اکنون جز برترین تولید کنندگان دستگیره کابینت و درب می‌باشد.

گرو صنعتی ۳a plus

شرکت سام یراق صنعت با نشان تجاری ۳a و ۳a plus که یکی از برترین تولید‌کنندگان دستگیره کابینت و درب می باشد، از سال ۱۳۶۳ فعالیت خود را آغاز کرده است.

سبک طراحی

هر دو دستگیره معرفی شده در این نوشته جز دسته بندی های مدرن فروشگاه بارتو قرار گرفته اند، و بیشتر مناسب سبک های مدرن و امروزی و طراحی های ساده و همچنین کابینت های هایگلاس می‌باشند. اما استفاده از سایزبندی های کوچک هر دو دستگیره در کابینت های ممبران و نئوکلاسیک بسیار کاربردی و زیبا  خواهد شد.

کیفیت ساخت

دستگیره کد C-32 و ۱۰۷۱ هردو از آلیاژ زاماک ساخته شدند و از لحاظ متریال ساخت ساختار یکسانی دارند.

زاماک ترکیبی از فلزات روی Z (تقریباً ۹۵ درصد)، آلومینیوم A (حدوداً ۴ درصد) و منیزیم M و مس C در حدود ۱ درصد است. در واقع آنچه که همکاران به اشتباه سرب می گویند همان زاماک است.

در جدول زیر وزن دستگیره ها در سایزبندی های مختلف قرار داده شده است.

دستگیره C-32 دستگیره ۱۰۷۱ 
فاصله پبچ تا پیچوزنفاصله پبچ تا پیچوزن
۱۶۰-۱۹۲۱۳۷ گرم۱۹۲۱۵۵ گرم
۲۵۶-۲۸۸
۱۹۲گرم۲۵۶۲۰۲ گرم
۳۲۰-۴۱۶۲۷۰گرم۳۲۰۲۲۶ گرم

همانطور که در جدول بالا مشخصات دو دستگیره رو مشاهده می‌فرمایید. هر سایزبندی دستگیره C-32 برنزاستیل برای دو فاصله پیچ تا پیچ طراحی شده است، به عبارتی هر دستگیره سایز ۱۹۲، ۴ عدد جای پیچ دارد که هم در فاصله ۱۶۰ میلی‌متر و هم در فاصله ۱۹۲ میلی‌متر قابل سوراخکاری و نصب می‌باشد.

وزرن دستگیره

ازنظر وزن هر دستگیره از آنجایی که هر دو دستگیره در سایز بندی های معین شده اندازه متفاوتی دارند نمیتوان مقایسه دقیقی انجام داد، با این حال دستگیره ۱۰۷۱ با توجه به طئل مشخص شده به نسبت دستگیره سنگین تری می ‌باشد.

نحوه آبکاری این دو دستگیره

آبکاری رنگ های طلایی هر دو دستگیره به روش PVD (لایه نشانی در خلا) انجام گرفته اگر خیلی مختصر در مورد این آبکاری بخواهیم توضیح بدهیم این است به مجموعه روش‌های پوشش‌دهی در خلأ جهت ایجاد پوششی به صورت لایه نازک اطلاق می‌شود.

آبکاری رنگ های زیتونی، کروم براق، نیکل مات نیز به روش الکتروفورتیک انجام شده است که یک روش معمول در صنعت یراق آلات می‌باشد و دارای مقاومت خوبی در مقابل رطوبت است.

آبکاری دستگیره C32 برنتیل در رنگ های مشکی، طوسی، زرد، آبی و قرمز به روش الکترواستاتیک انجام گرفته است، آبکاری الکترواستاتیک در صنایع خودرو سازی کاربرد بسیار زیادی دارد.

تنوع رنگ

تنوع رنگ های دستگیره کد ۱۰۷۱ ۳a plus در دو رنگ طلایی پی وی دی و کروم براق خلاصه می شود. که نسب به کد c-32 تنوع رنگی کمتری دارد ولی در بحث انتخاب دستگیره کابینتی چنان چه قصد خرید دستگیره هایی به رنگ طلایی و کروم را دارید، این مورد شامل مقایسه شما نمی‌شود. 

دستگیره c-32 برنزاستیل از لحاظ رنگ یکی از متنوع ترین دستگیره های موجود در فروشگاه بارتو می‌باشد، که شامل رنگ های طلایی پی وی دی،کروم براق، مشکی،طوسی،طلایی مات، سیلور مات، زیتونی، رزگلد، آبی، قرمز و زرد می‌باشد.

دستگیره رنگی

وقتی همیشه چیزهایی تکرار می‌شوند انگار در ذهن ما چارچوبی شکل می‌گیرد که به ما می‌گوید خارج از این قاب نمی‌تواند اتفاقی بیفتد، برخی وقت‌ها باید قاب را شکست تا چیزهای جدیدی هم امکان پدیدار شدن بیابند، در واقع به ذهن‌مان بقبولانیم که اتفاقات دیگری هم می‌تواند رخ دهد.
رنگ‌ها همیشه بخشی از چیدمان فضای خانه هستند و نقش بسیار مهمی در شاد و سرزنده کردن خانه ایفا می‌کنند. در تفکر غالب طراحی رنگ های خنثی جایگاه اصلی را دارند و چشمان به این قالب عادت کرده است. در این میان می‌توان اندکی جسارت به خرج داد و رنگ‌های طبیعی را هم به طراحی فضای زندگی اضافه کرد.
دستگیره ‌هایی با رنگ‌های طبیعی و شاد آبی، قرمز و زرد هم از این دسته هستند و می‌تواند جلوه‌ای از ذوق، شور و شوق ما به متفاوت فکر کردن باشد.

نتیجه گیری

با توجه به بررسی های انجام شده دلایل این که چرا این دو دستگیره انتخاب شده جز پرفروش ترین دستگیره های موجود می‌باشند، پی بردیم و در نهایت انتخاب را به شما مصرف کننده گرامی می‌سپاریم تا با توجه به نیاز های شما به نوع دستگیره کابینتی از لحاظ اندازه و رنگ انتخاب شایسته ای داشته باشید.

 توجه به این نکته که یکی از این دو مدل دستگیره معرفی شده دارای خطوط منحنی و دیگری دارای خطوط شکسته که نسبت به سایر عناصر موجود در آشپزخانه میتوان در مورد منحنی بودن یا شکسته بودن خطوط دستگیره تصمیم گرفت.

همچنان مشاوران بارتو همواره راهنمای شما در انتخاب دستکیره مناسب برای محل کار و منزل خواهند بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.