کمک و مشاوره

راهنمای جامع انتخاب دستگیره کابینتی و کمد

راهنمای جامع انتخاب دستگیره کابینت و کمد

اغلب این نکته نادبده گیرفته می شوند، یک دستگیره کابینت می تواند یک آشپزخانه را از لحاظ زیبایی تخریب کند و یا به نحوه‌ ای عالی بسازد. انتخاب دستگیره کابینت نکات خاص خود را دارد، شاید کاربردی بودن و زیبایی دلایل بسیار خوبی برای دوست داشتن دستگیره های آشپزخانه و یا سایر مبلمان باشد. آشپزخانه ها طبق عادت هر روز کثیف و به هم ریخته می شوند و جلوگیری از ماندگاری این کثیفی ها بروی کابینت ها برای داشتن یک روحیه خوب و سلامت عمر بسیار ضروری است. دستگیره های کابینتی مانع از این می شوند که کثیفی دست های شما موجب خرابی درب های کابینت شود. همچنین برای بازکردن درب های کابینت از آن ها استفاده می کنیم، سبک های طراحی زیادی برای ساخت کابینت های آشپزخانه وجود دارد، از میان انبوه مدل های کابینت و کمد در دیزاین های متنوع شما کدام را انتخاب کرده اید؟ اگر در حال بازسازی کابینت های خود هستید و یا قصد ساخت دکوراسیون آشپزخانه خود از صفر دارید همیشه اخر کار اقدام به خرید دستگیره های کابینت بکنید و از راهنمایی های این نوشته برای انتخاب دستگیره خود بهره ببرید. در این مقاله مهمترین نکاتی که باید قبل انتخاب دستگیره و براق آلات باید در نظر بگیرید قرار دارد

نکات طلایی و مهم در انتخاب دستگیره

وقتی نوبت به انتخاب دستگیره کابینت میرسد یعنی مراحل طراحی و اجرای کابینت ها را پشت سر گذاشته‌اید و باید دستگیره متناسب با طراحی خود را انتخاب کنید. در ادامه این نوشته نکاتی برای راهنمای انتخاب دستگیره برای شما قرار داده شده است. استفاده از این نکات ارائه شده قبل از اقدام به خرید دستگیره کابینت ارائه شده بی شک بهترین انتخاب دستگیره را برای کابینت های خود خواهید داشت، پس در ادامه با ما همراه باشید.

.

مشخص کنید که به دنبال دستگیره تک پیچ هستید و یا دو پیچ

دستگیره کابینت ازسان کد B-134

قانون اکیدی وجود ندارد که شما باید از دستگیره تک پیج و یا دو پیچ استفاده کنید. حتی می توانید از هر دو برای تکمیل پروژه خود و زیبایی منزل بهره ببرید. به عنوان مثال برای تمامی کشو های خود می توانید از دستگیره های تکپیج و برای درب های کابینت از دستگیره های دو پیچ کابینتی استفاده کنید. و همچنین برای درب های عریض مانند قسمت آبچک کابینت حتما بایداز دستگیره دوپیچ سایز بزرگ و یا دو عدد دستگیره سایز متوسط استفاده کنید.استفاده از دستگیره دو پیچ برای کشو هایی که لوازم سنگین مانند انواع قابلمه و ظروف آشپزخانه درون آن قرار می گیرد بسیار کاربردی تر خواهد بود نسبت به تک پیچ دلیل آن هم تقسیم انرژی بروی دو نقطه از درب کابینت می باشد. و یا اینکه صرفا دستگیره ای را انتخاب کنید که فقط کار باز و بست کردن درب های کمد و کابینت را انجام دهد همچون بسیاری از طراحی ها و آشپزخانه های قدیمی که صرفا استفاده از دستگیره کابینت جنبه کاربردی داشت نه زیبایی ولی امروزه در انتخاب دستگیره کابینت یکی از اولویت های اصلی زیبایی آشپزخانه است. وفتی تصمیم خود را در انتخاب دستگیره کابینت گرفتید، نحوه نصب دستگیره ها اولویت پیدا می کند. به طور معمول برای برای کابینت های عریض و یا کشو ها دستگیره ها به صورت افقی نصب می شوند و برای درب های بزرگ باید به صورت عمودی نصب شوند.

بفهمید که زاویه های دستگیره منحنی باشد و یا مربعی

دستگیره کابینت مدرن برنزاستیل

به سبک کابینت های آشپزخانه، وسایل روشنایی، گوشه های آشپزخانه و سایر عناصر مهم طراحی خود دقت کنید که آنها دارای خطوط منحنی هستند و یا دارای خطوط شکسته و مربعی؟ و در نهایت دستگیره کابینت متناسب با محل مورد نظر خود را انتخاب نمایید. نمونه هایی از طرح منحنی در آشپزخانه شامل کابینت هایی با درب هایی تابلویی و نقش های برجسته و همچنین کابینت هایی با درب های کنده کاری شده و فرورفته، همگی جز نمونه هایی از دیزاین هایی دارای خطوط مدور و منحنی هستند.

به پایان کار و هماهنگی با سایر وسایل هم بیاندیشید

دستگیره کابینت برنزاستیل کد c32

هماهنگی با سایر عناصر چیست ؟ به غیر از دستگیره که به عنوان یک وسیله تزئینی در آشپزخانه مطرح است، زیبایی سایر عناصر مانند هود، سینک، از همه مهمتر شیرالات آشپزخانه اهمیت بسیاری دارد. اکثر صاحبان خانه در انتخاب دستگیره کابینت به رنگ های کروم براق و یا نیکل مات رجوع می کنند تا با شیرالات خود هماهنگ باشند و این در حالی است که رنگ های متنوعی در انتخاب دستگیره کابینت وحود دارد، لازم نیست جهت هماهنگی با شیرالات دقیقا از همان رنگ استفاده کنید. برخی از رنگ ها به خوبی با سایر عناصر آشپزخانه همچون رنگ کروم براق شیر آب هماهنگ می شوند، مانند رنگ زیتونی آنتیک، مشکی مات و طوسی.

راحتی و کاربردی بودن دستگیره در هنگام استفاده

انتخاب دستگیره

در انتخاب دستگیره های کابینتی همواره به این نکته باید توجه داشت که محصول انتخاب شده علاوه بر زیبایی در هنگام استفاده باید راحت و کاربردی باشد.به طوری که هنگام لمس و یا استفاده از دستگیره لبه های خیلی تند و تیزی نداشته باشند، و همچنین با توجه با محل استفاده شده باید ارتفاع دستگیره از سطح کابینت به اندازه مطلوب باشد. در نگاه اول شاید به نظر لبه های دستگیره شاید بسیار مهم به نظر نرسد، ولی وقتی در روز ده ها بار از یک دستگیره استفاده می کنید به اهمیت این موضوع پی می‌برید. معمولا شرکت های بزرگ همچون برند های موجود در فروشگاه بارتو یراق بر این موضوع کاملا واقف هستند، و در طراحی هایی خود بر این نکته توجه کافی دارند. در بعضی از مواقع ممکنه کشو های مورد استفاده بسیار سنگین باشند بنابراین دستگیره اصطلاحا باید دارای جای دست مناسب برای مصرف کننده باشد از این جهت مشکلی نداشته باشید.

هزینه و قیمت را درنظر بگیرید.

همیشه توجه داشته باشید که در انتخاب دستگیره کابینت بهای واقعی محصولی که میخرید را پرداخت کنید، شرکت های زیادی در زمینه تولید و واردات دستگیره درب و کابینت فعال هستند که اغلب قیمت گزاری های بسیار نا معقولی انجام می دهند. شما می توانید به جای مراجعه به فروشگاه های بزرگ و کوچک از فروشگاه بارتویراق برای انتخاب دستگیره مناسب خود بهره ببرید و به یاد داشته باشید مشاوران بارتو همواره برای راهنمایی شما در انتخاب دستگیره مناسب منزل و یا محل کار شما حاضر هستند. دامنه قیمت دستگیره کابینت تک پیچ در فروشگاه بارتو از 14500 تومان تا 48000 و دستگیره کابینت دوپیچ از 5000 تومان تا 200000 تومان می باشد، که شامل محصولاتی از برند های معتبر داخلی و خارجی با توجه به هر نوع  بودجه ی امکان انتخاب دستگیره در بارتویراق وجود دارد. در خرید دستگیره های کابینتی همواره یک عدد دستگیره بیشتر از تعداد مورد نیاز تهیه کنید، در صورت بروز مشکل همچون ایرادات ناشی از مونتاژ نادرست مشکلی از بابت تهیه دوباره همان دستگیره نداشته باشید.

دستگیره کابینت مناسب با هر نوع طراحی (با مثال)

بعد از ارائه نکات کلی در رابطه با انتخاب دستگیره کابینت، نوبت به بررسی و انتخاب دقیق تر دستگیره برای هر یک سبک های کابینت و یا کمد دیواری می‌رسد طراحی های شما می‌تواند سبکی کاملا کلاسیک، مدرن و یا نئوکلاسیک باشد، دستگیره انتخاب برای کابینت هایگلاس سفید صد در صد باید با دستگیره انتخاب شده برای کابینت ممبران نئوکلاسیک متفاوت باشد. انتخاب رنگ دستگیره یکی از اساسی ترین نکاتی است که باید در نظر گرفته شود اصولا قرار نیست همواره رنگ مخالف درب های کمد را مبنای انتخاب رنگ قرار دهیم در ادامه به بررسی دقیق تر این نکته خواهیم پرداخت.

انتخاب دستگیره کابینت درستدر تصویر بالا مشاهد می‌کنید که یک انتخاب درست چگونه موجب زیبایی در آشپزخانه شده است، هر دو مدل دستگیره انتخاب شده از محصولات بارتویراق هستند.

دستگیره کابینت، زیبایی و نگین آشپزخانه شما

دستگیره و یراق آلات کابینتی به گونه ای جواهرات آشپزخانه شما می باشند، همواره باید با سایر عناصر موجود هماهنگی لازم رو داشته باشند. پس همواره در انتخاب دستگیره کابینت دقت لازم رو داشته باشید و در خرید آن بررسی های لازم رو انجام دهید. بعد از انتحاب دستگیره کابینت نوبت به نصب دستگیره کابینت می‌باشد که کاری نه چندان سخت می‌باشد که توسط هر کسی قابل انجام است.

5 دیدگاه در “راهنمای جامع انتخاب دستگیره کابینتی و کمد

 1. سارا گفت:

  به نظر من رنگ کروم به هر نوع کابینت میاد

 2. user_9163033694 گفت:

  من امروز خرید داشتم از این برند. خدا کنه پشیمون نشم.

  1. سلام وقت بخیر
   تمامی محصولات و دستگیره های موجود با ضمانت ۷ روزه بازگشت وجه ارسال میشود که در صورت عدم رضایت میتونید، تمامی وجه پرداختی را دریافت کنید، برای اطلاعات بیشتر میتوانید برگه شرایط بازگشت رو مطالعه کنید.

  2. بهمن مرادی گفت:

   سلام وقت بخیر ممنونم از کیفیت دستگیره هاتون واقعا کیفیتشون عالیه و قیمتشم مناسب ترین قیمت بازار بود سپاس از شما بزرگوار

   1. سلام آقای مرادی ممنون از لطف شما، خوشحالیم که رضایت داشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *