کمک و مشاوره

آموزش نصب قفل و دستگیره درب چوبی

آموزش نصب قفل و دستگیره درب چوبی

پس از خرید دستگیره درب نوبت به نصب آن می‌رسد اگر خودتان قصد نصب دستگیره درب، قفل و متعلقات همراه آن را دارید خواندن این نوشته از بلاگ فروشگاه دستگیره بارتو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. نصب دستگیره درب های نو که تا به حال دستگیره ای بروی آن نصب نشده است با درب هایی که دارای دستگیره هستند و قصد تعویض آن را دارید تا حدودی متفاوت است، همچنین نصب دستگیره های رزت دو تکه و دستگیره پلاک یک تکه با هم متفاوت است که به بررسی کامل آن ها پرداخته ایم.

مراحل نصب دستگیره

  1. اندازه درب را اندازه بگیرید و تصمیم بگیرید دستگیره در چه ارتفاعی باید نصب شود.
  2. محل نصب دستگیره و قفل را روی درب علامت گزاری کنید.
  3. محل جایگیری قفل درب را به وسیله دریل و مته سوراخ کنید. میتوانید از مته گازور 25 میلی متر استفاده کنید.
  4. سوراخ های قفل و اهرم دستگیره را ایجاد کنید.
  5. بعد از نصب قفل و مقابلی آن ابتدا پیچ چارسو یا دوک را داخل قفل قرار دهید.
  6. محل اتصال پیچ های روکش یا پلاک دستگیره را به وسیله مته 2 میلی متر ایجاد کنید.
  7. با توجه به نوع پلاک بودن یا رزت بودن دستگیره اقدام بستن پیچ ها و به نصب دستگیره کنید.

نصب دستگیره به روی درب های نو

برای نصب دستگیره روی درب های نو ابتدا باید محل نصب قفل درب چوبی را در روی درب را ایجاد کنیم، برای این منظور ابتدا اندازه قفل را روی درب اندازه زده و سپس با استفاده دریل و مته اقدام به ایجاد سوراخ روی درب می‌کنیم. بعد از جایگذاری و نصب قفل دستگیره باید سوراخ های اتصال روکش دستگیره با توجه به پلاک بودن یا رزت بودن دستگیره را ایجاد کنیم برای این منظور می‌توانید از مته 2 میلی‌متر استفاده کنید.

بستن دستگیره روی درب های قدیمی و دارای دستگیره

اگر می‌خواهید دستگیره درب های خود را عوض کنید مراحل انجام این کار به نسبت به درب های نو کمتر است در این جا دیگر نیازی به نصب قفل دستگیره نیست و فقط با باز کردن دستگیره قدیمی اقدام به نصب دستگیره جدید نمایید.

نحوه در آوردن جای قفل درب چوبی

door lock template holder

در آوردن محل جای‌گیری قفل به روی درب چوبی نیازمند یکسری محاسبه دقیق است برای این منظور ابعاد قفل باید به صورت دقیق روی درب ترسیم شود و به اندازه جای قفل درب های جوبی را سوراخ کنیم. انجام این کار یعنی در آوردن جای قفل دستگیره درب توسط نجار متخصص انجام میگیرد، او برای این کار میتواند با ابزار الات خود اقدام کند و یا اینکه از دستگاه های جاقفل زن استفاده نماید این دستگاه ها به دلیل دقت بسیار بالایی که در ایجاد سوراخ قفل دارند بسیار محبوب هستند، بعصی مدل های جا قفل زن به صورت اتوماتیک و بدون دخالت اینکار را انجام میدهند فقط کافی است که اندازه های قفل رو تنظیم کنید، نوعی دیگر هم از شابلون و یا هولدر قفل (door lock template holder) نیز موجود است که با کمک دریل و مته مخصوص جای قفل، این کار را نجام دهید توصیه می‌شود این وظیفه را به نجار یا نصاب متخصص بسپارید تا با نتیجه رضایت بخش مواجه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *