کمک و مشاوره

نحوه نظافت دستگیره های درب

نحوه نظافت دستگیره درب چوبی

همه ما دوست داریم دستگیره های درب خانه مان با مرور زمان در کنار حفظ کارایی خود، ظاهری زیبا و همانند روز نخست نصب دستگیره براق و چشم نواز باشند. ولی به سبب استفاده های مکرر از دستگیره های درب به مرور نشانه های کثیفی به روی دسته ها پدیدار می‌شود که به عنوان یک فرد که مدام با دستگیره ها در ارتباط هستیم دوست نداریم این کثیفی ها را مشاهده کنیم. دستگیره های درب به روش های مختلفی پوشش دهی شدن و به همین خاطر نظافت دستگیره ها نیازمند متدهای خاصی است تا در هنگام نظافت به پوشش بیرونی دستگیره ها آسیبی وارد نشود.

ما در فروشگاه دستگیره بارتو روش های متداول نظافت را برای شما گرد آوری کرده ایم توجه کنید که نحوه نظافت کاملا به روش پوشش دهی و آبکاری دستگیره ها مرتبط است و برای هر دستگیره ای نیازمند روش و مواد شوینده مخصوص خود است. برای همین این آموزش را نسبت به نوع پوشش دهی و جنس دستگیره برای شما آماده کرده ایم.

نظافت دستگیره با پوشش کروم براق

دستگیره درب با پوشش آبکاری کروم یکی از حساس ترین مدل های دستگیره درب است. این مدل ها در برخورد با اجسام فلزی مانند کلید های درب دچار خط و خش جزئی می‌شوند و با مرور زمان این خطوط دچار کثیفی و کدری می‌شود. برای نظافت دستگیره های رنگ کروم براق فقط از دستمال نرم و آب ولرم استفاه کنید و یا اینکه مقدار کمی سرکه را به محلول آب خود اضافه کنید. به سبب پوشش دهی حساس این مدل ها در صورت استفاده از مواد شویند اسیدی و سفید کننده ها به سرعت واکنش داده و دچار سیاهی و خرابی می‌شود. دستگیره رنگ کروم نیازمند مراقبت و حساسیت بالاتری نسبت به سایر مدل ها هستند.

دستگیره برلین دیاکو

نحوه نظافت دستگیره های درب با پوشش طلایی، ساتن و زیتونی

پوشش دهی طلایی و زیتونی و ساتن نیکل به روش الکتروفورتیک انجام می‌شوند به سبب وجود عنصر نیکل در آبکاری دارای مقاومت بیشتری نسبت به کروم هستند. این دستگیره در صورتی که از آلیاژ زاماک ساخته شوند نسبت به آلومینیوم مقاومت بالاتری در مقابل مواد شویند دارند. بهترین گزینه برای نظافت این دستگیره ها استفاده از دستمال نرم مرطوب در کنار شوینده هایی مانند مایع شیشه پاک کن است. برای ضد عفونی کردن نیز از الکل بی رنگ میتوانید استفاده کنید.

در مواردی که پوشش دهی رنگ طلایی به روش PVP انجام گرفته میتوانید از محلول شیشه پاک کن و یا پاک کننده های چند منظوره نیزه استفاده کنید مقاومت پوشش پی وی دی نسبت به روش های معمولا بالاتر بوده و دچار خرابی نمی‌شود.

رنگ طلایی براق دستگیره دیاکو مدل دریتا با پوشش دهی پی وی دی

تمیز کردن دستگیره های رنگ مشکی، طوسی و سفید

دستگیره های رنگی مانند مشکی، سفید و طوسی که دارای رنگ کوره ای و استاتیک هستند با گذشت زمان کثیفی کمتری به خود میگیرند و نظافت آن ها مراتب راحت تر است. برای تمیز کردن این مدل ها میتوانید از محلول شیشه پاک کن و یا پاک کننده های چند منظوره به راحتی استفاده کنید بعد از پاک کردن کثیفی ها از یک دستمال مرطوب تمیز استفاده کنید تا کاملا مواد شوینده را از روی دستگیره ها پاک کنید.

رنگ مشکی مات دستگیره کد LX0031 برند 3aplus

نکات مهم برای تمیز کردن دستگیره های درب:

این نکات کاربردی را برای افزایش زیبایی و درخشندگی دسته های خود به کار ببرید:

  • قبل از اقدام برای نظافت با یک دستمال خشک گرد و غبار را از روی دسته ها پاک کنید.
  • در صورت استفاده محلول های شوینده ار دستکش استفاده کنید.
  • به هیچ وجه از سفید کننده ها برای نظافت استفاده نکنید.
  • برای خشک کردن دسته های از یک طرف، بالا به پایین اینکار را انجام بدید و مطمئن بشید که لکه مایعات روی آن به جا نماند.
  • برای نظافت دستگیره های ورودی و بیرونی ساختمان یک روز صاف و روشن را انتخاب کنید.
  • در مواردی که دستگیره ها دارای کثیفی زیاد است در صورت امکان دسته ها را از روی درب باز کرده و به دقت نظافت کنید.

در این نوشته از بلاگ فروشگاه بارتو به معرفی روش هایی کاملا ایمن برای نظافت دستگیره های درب پرداختیم استفاده از نکات گفته شده در بالا به لایه بیرونی دستگیره شما آسیبی وارد نمی‌کند. در صورت استفاده از شوینده های قوی برای نظافت موجب سیاهی و کدری دستگیره ها می‌شود. در صورتی که شما هم روش خاصی برای نظافت دارید برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

پر فروش ترین مدل های دستگیره در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *