کمک و مشاوره

کدام قفل و سیلندر برای کدام دستگیره؟

کدام قفل برای کدام دستگیره

چنانچه قصد خرید دستگیره درب را دارید احتمالا به این سوال که دستگیره مورد نظر با کدام قفل و مغزی های درب چوبی نصب می‌شود؟ و با اینکه قفل و سیلندر مناسب برای انواع دستگیره در کدام است؟ برخورد کرده اید، برای یافتن پرسش سول خود لطفا در ادامه همراه ما باشید.

سیلندر و قفل دستگیره سوئیچی رزت و پلاک

دستگیره های سوئیچی همراه با یک قفل و سیلندر نصب می‌شوند، فرقی ندارد که دستگیره رزت باشد و یا پلاک اگر دستگیره از نوع سوئیچی (سیلندر خور) باشد همراه یک قفل و یک مغزی یا سیلندر نصب می‌شود. در مدل های سوئیچی سمت درب یعنی چپ و یا راست بودن درب ها تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

  • برای درب اتاق: دستگیره سوئیچی+ قفل سوئیچی+ سیلندر سوئیچی
  • برای درب سرویس و حمام: دستگیره سوئیچی+ قفل سوئیچی+ سیلندر سرویس
  • برای درب ورودی: دستگیره ورودی+ قفل سوئیچی(معمولی یا ضد سرقت) + سیلندر سوئیچی
دستگیره پلاک سوئیچی سیلندر خور

قفل مناسب دستگیره اتاقی

در صورتی که از دستگیره های اتاقی معمولی(بدون سیلندر) به جای دستگیره سوئیچی (سیلندر خور) استفاده می‌کنید، در این حالت هر دستگیره اتاقی احتیاج به یک قفل کلیدی دارد.

دستگیره اتاقی + قفل اتاقی

دستگیره اتاقی بدون سیلندر طلایی

قفل مناسب دستگیره سرویسی

از دستگیره های سرویسی معمولی برای درب های حمام و سرویس بهداشتی میتوانید استفاده کنید، این دستگیره ها بدون مغزی هستند و فقط همراه یک قفل سرویسی نصب می‌شوند، دقت کنید که سمت بازشدن درب در این نوع دستگیره ها متفاوت است و در هنگام خرید، به جهت باز شدن دستگیره ها توجه کنید.

دستگیره سرویس + قفل سرویس

اندازه قفل دستگیره

قفل های دستگیره درب چوبی دارای ابعاد و اندازه های متفاوتی هستند، منظور از اندازه قفل پهنای قفل است که این اندازه معمولا از 2.5 سانتی‌متر تا 8-10 سانتی‌متر متغیر است، هرچه قفل پهن تر باشد دستگیره از لبه درب فاصله بیشتری می‌گیرد. قفل های سوئیچی دارای پهنای بیشتری نسبت به قفل های معمولی اتاقی و سرویس هستند.

اندازه سیلندر یا مغزی

منظور از سایزبندی سیلندر درب چوبی همان طول این مکانیزم ها است، برای درب های چوبی معمولی سایز 7 سانتی‌متر یکی از پر مصرف ترین سایز ها است. برای درب های چوبی که دارای ضخامن بالایی هستند از سیلندر های 8 سانتی‌متر و 9 سانتی‌متر میتوان استفاده کرد.برای درب های ضد سرقت به دلیل داشتن ضخامت زیاد از سیلندر های بزرگتر 9-10 سانتای متر استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *