به سمت خانه زیبا

کابینت های آشپزخانه هایگلاس

کابینت متالیک

کابینت هایگلاس سفید براق، طلایی،طوسی

کابینت های آشپزخانه High Gloss که با نام کابینت آشپزخانه Glossmax نیز شناخته می شوند، اگر بخواه معنی دقیق آن را در زبان فارسی بیان کنیم یعنی براقیت و درخشش بالا.

این صفحه های کابینتی در واقع یک صفحه ی mdf هستند که با فشرده سازی چند لایه پوششی هایگلاس به وسیله دستگاه هایی با تکنولوژی بالا تولید می شوند. این نوع کابینت آشپزخانه در کشور ما نیز طرفداران زیادی دارد، دارای حداکثر مقاومت در مقابل آب و مواد شیمیایی می باشد. و همچنین از موادی ساخته می شوند که با محیط ریست کاملا سازگار می باشند.

high-gloss-mutfak-dolaplari-9.jpg

به طور خلاصه هایگلاس به کابینت هایی با میزان براقیت و درخشندگی زیاد گفته می شود.

پوشش ملامینی که طی یک فرایند شیمیایی در در دمای بالا بر روی صفحه های کابینتی انجام می پزیرد موجب افزایش مفاومت در مقابل خش می شود. دلیل براقی و درخشش این نوع کابینت به خاطر همین پوشش سخت ملامینی می باشد.

پنل های براق هایگلاس در مقابل ضریه و سایش بسیار مقاوم می باشند، در کنار استقامت بالا حالت طبیعی چوب را نمایان می سازند.

قیمت کابینت هایگلاس چه قدر است؟

هزینه های آشپزخانه همیشه متغیر هستن طراحی آشپزخانه با کابینت های هایگلاس نیز دارای هزینه های متفاوتی می باشد و به چندین عامل بستگی دارد. به طوری که فقط شامل هزینه پوشش هایگلاس تمی باشد. اول اینکه صفحه های کابینتی بسیار مهم هستند که از صفحه های گرانیتی استفاده کنید یا صفحه های معمولی، از یراق آلات کابینتی باکیفیت بهره ببرید یا یراق آلات معمولی و یا اینکه از دستگیره کابینت تمام استیل استفاده کنید ویا از دستگیره مدرن اکونومیک، ویا اینکه از چه نوع سینک ظرف شویی برای کابینت ها انتخاب کنید.

به طور کلی امکان طراحی و ساخت کابینت هایگلاس برای هرفرد با شرایط بودجه متفاوت وجود دارد.

مزیت های کابینت هایگلاس

استفاده از صفحه های کابینتی هایگلاس برای یک آشپزخانه مدرن و یا طرح مینیمالیست تقریبا یک امر ضروریست. کابینت های هایگلاس یک مدل پرطرفدار در سالهای اخیر بوده است که دارای مزیت ها و نکات مثبت زیادی است که به بررسی آنها می پردازیم.

  • دید و ظاهری بسیار عالیی دارد، به دلیل ساختار درخشان و براق خود احساس یک طراحی عالی و بدون عیب و نقص به بیننده می دهد.
  • سطح صاف و درخشان آن موجب انعکاس نور لامپ های آشپرخانه به روی آن می شود، و بر روشنایی محیط می افزاید.
  • تمیز کردن آن بسیار آسان است به لطف سطح صاف آن به وسیله یک پارچه نمدار به راحتی تمیز می شود.
  • با دوام است. به دلیل سطح PVC رویین آن مقاومت زیادی در مقابل خش و ضربه و هچنین نفوذ آب دارد.

 

کابینت آَشپزخانه هایگلاس

کابینت آَشپزخانه هایگلاس

نظافت و تمیز کردن کابینت هایگلاس به چه صورت است؟

نظافت کابینت هایگلاس آشپزخانه یکی از راحت ترین کارای دنیاست، زیرا به خاطر سطح صاف مانند شیشه ی آن براحتی با یک پارچه و آبگرم تمیز می شود. سطح pvc روییین آن خاصیت ضد رطوبت و ضد آلودگی ذاراست.

به طور کلی کابینت هایگلاس برای نظافت به هیچ گونه مواد شوینده و یا سفید کننده نیاز ندارد.

کابینت هایگلاس سفید

یکی دیگر از راه های طراحی یک منزل به روش و سبک مدرن استفاده از کابینت های هایگلاس سفید می‌باشد. کابینت های هایگلاس سفید که به نوعی به عنوان براق‌ترین صفحه های کابینتی به حساب می‌آید، بسیار برای فضا های کوچک و دارای نور کم مناسب می‌باشد.

دستگیره کابینت برای کابینت هایگلاس سفید، طوسی و طلایی

دستگیره های مناسب برای کابینت های هایگلاس سفید، طوسی و طلایی باید به صورت خطی و مدرن باشد، استفاده از دستگیره ها و تکپیچ های کلاسیک و نئوکلاسیک در طراحی های مدرن با صفجه های کابینتی هایگلاس یک اشتباه محض بوده و موجب بر هم خردن استایل کابینت های شما می شود.

author-avatar

درباره حسام نورعلی زاده

سلام من حسام هستم، پشتیبان و نویسنده وبلاگ فروشگاه بارتو، علاقه زیادی به حوزه صنعت ساختمان و همچنین طراحی داخلی دارم و نوشته های من مربوط به این حوزه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *