به سمت خانه زیبا

راهنمای دکوراسیون منزل فنگ شویی برای سلامتی، پول و عشق!

فنگ شویی برای ثروت

فنگ شویی فراتر از اینکه کلمه ای محبوب برای دکوراسیون منزل باشد ، یک روش عالی و کاربردی برای جذب انرژی مثبت به خانه شما است. شما قطعاً باید اصول دکوراسیون فنگ شویی را امتحان کنید تا با پر کردن خانه از انرژی زندگی ، محیطی شاد ، سالم و مرفه ایجاد کنید و به زندگی خود شفابخشی و عشق رو اضافه کنید!

خانه شما بازتاب شماست. طبق فنگ شویی ، کمبودها و افراط و تفریط ، موارد فراموش شده و نمادهای منفی موجود در خانه در زندگی کسانی که در آن خانه زندگی می کنند منعکس می شود.

فنگ شویی سلامتی

پزشکان طب سنتی چینی معتقدند که برای داشتن احساس خوب باید با چی یا انرژی خوب احاطه شوید. هنر طراحی محیط برای بهبود چی، فنگ شویی نامیده می شود و می تواند در هر اتاق، ساختمان، اداره، محله و حتی میزکار شما اعمال شود. در حالی که ایده های زیر ممکن است برای کسانی که با مفاهیم چی، یین و یانگ آشنایی ندارند، عرفانی به نظر برسد، فنگ شویی که به معنای واقعی کلمه به معنای باد و آب است، ریشه در قدیمی ترین سنت های تائو در چین باستان دارد.

زنده، متصل و در حال تغییر

فنگ شویی سه اصل اساسی دارد: همه چیز زنده است، همه چیز به هم مرتبط است و همه چیز در حال تغییر است. و با ساختار اصلی خانه شما شروع می شود. قرارگیری درها و پنجره ها می تواند به معنای تفاوت بین چی تازه و پرانرژی یا چی کهنه و آسیب رسان باشد. اگر اتاقی برای مدت طولانی خالی و کثیف باشد، ممکن است یین یا انرژی منفی زیادی داشته باشد. تمیزی، نورهای روشن و موسیقی نشاط آور می توانند به معنای واقعی کلمه هوا را تمیز کنند. صداهای شاد همیشه پادزهر موثری برای انرژی بد هستند.

طبق فنگ شویی، هر شی، مکان و موجود زنده ای دارای چی است.

به گفته پاتریشیا جی سانتوف، که اغلب در مورد رابطه فنگ شویی سلامتی می نویسد، “هرچه انرزی چیی با کیفیت تر از لوازم و اقسام محیط عبور کند، سالم تر، سرزنده تر یا زیباتر است.” زمانی که بدن ما چی کم یا مسدود شده را تجربه می‌کند، احساس خستگی می‌کنیم یا بیشتر مستعد ابتلا به مشکلات سلامتی در مدت زمان طولانی هستیم.» هدف محافظت از انرژی های منفی و استقبال از انرژی هایی است که سلامت و طول عمر را به ارمغان می آورند.

راهنمای دکوراسیون منزل

فنگ شویی نیازی به بازسازی کامل خانه ی شما ندارد. با تغییرات کوچکی که زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار می دهد ، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که خانه های ما همراه ما توسعه می یابند. در این مقاله ، ما یک راهنمای دکوراسیون منزل فنگ شویی به اشتراک گذاشتیم که به شما کمک می کند زندگی و فضای کار خود را متعادل کنید و توانایی موفقیت شما را در هر جنبه از زندگی به حداکثر برسانید.

 

فنگ شویی

فنگ شویی یک فلسفه باستانی چینی است که تعادل بین فضاهای زندگی ما (خانه ، دفتر و غیره) و دنیای طبیعی را از طریق دکوراسیون و طراحی ایجاد می کند. فلسفه فنگ شویی مبتنی بر “چی” است ، یعنی انرژی زندگی که تمام موجودات زنده جهان را به هم متصل می کند. این یک سبک دکوراسیون نیست ، بلکه یک رشته سازگار با بسیاری از سبک های دکوراسیون است. اعتقاد بر این است که چیدمان فضاهای زندگی مطابق با خصوصیات وجودی انسان ، سلامتی ، سعادت و ثروت را به همراه خواهد داشت. به طور خلاصه ، می توان گفت با رعایت اصول دکوراسیون منزل فنگ شویی ، می توانید با اطمینان از جریان راحت انرژی در خانه ، کیفیت زندگی خود را افزایش دهید.

فنگ شویی برای بهینه سازی محیط زندگی:

فنگ شویی مجموعه ای از اصول است که به همسویی فضای زندگی فرد با آنچه هست و آنچه که می خواهند کمک می کند. هزاران سال است که این روش وجود دارد، اما نه قدیمی است و نه تاریخ گذشته. در حقیقت، در سال های اخیر کاملاً تجدید حیات غربی مشاهده شده است، به طوری که هزاران مشاور آموزش دیده فنگ شویی در حال حاضر در سراسر کشور خدمات ارائه می دهند. شاید براتون جالب باشه که حتی دونالد ترامپ در سال 1995 یک مشاور فنگ شویی را استخدام کرد.

“آیا می خواهید زندگی خود را تغییر دهید؟ یک راه ساده برای انجام این کار این است که محیط خود را تغییر دهید.

Laura Cerrano که یکی از متخصص ترین کارشناسان امر فنگ شویی هست میگوید:

 قوانین فنگ‌شویی تا حدودی پیچیده هستند، اما در عین حال می تواند بسیار ساده باشد.

فیلم آموزشی فنگ شویی

ویدئو آموزشی به زبان انگلیسی برا راهنمایی دکوراسیون فنگ شویی برای سلامتی و عشق!

[aparat id=’tyzHw’]

علم فنگ شویی

فنگ شویی با هماهنگ کردن جریان انرژی خود به شما کمک می کند از فضای زندگی خود بیشترین استفاده را ببرید. فنگ شویی جهان را به پنج عنصر تقسیم می کند.

 • چوب: خلاقیت و رشد
 • آتش: رهبری و جسارت
 • زمین: قدرت و ثبات
 • فلز: تمرکز و نظم
 • آب: احساس و الهام

کار کردن و سعی برای ایجاد تعادل مناسب بین این پنج عنصر در خانه می‌تواند به ویژگی های مربوطه آنها در زندگی شما کمک کند.

استادان چینی فنگ شویی نیز ابزاری به نام نقشه Bagua ابداع کردند که مناطق مختلف خانه یا محل کار خود را به قسمت های مختلفی همچون سلامتی، ثروت، شهرت، ازدواج تقسیم می‌کند.

برای ایجاد فضای مناسب ، انرژی را متعادل کنید

متعادل کردن انرژی یین و یانگ نیز بخشی از فنگ شویی است و به طور کلی ، وقتی یک خانه از هر دوی آنها برخوردار است، احساس بهتری ایجاد می‌کند.

یین یک انرزی غیر فعال آرامش بخش است از این انرژی میتوان در حمام و اتاق خواب استفاده کرد و همچنین یک انرژی زنانه است که با موارد زیر مرتبط است:

 • آرامش شبانه
 • خنکی محیط
 • سکوت آرامش بخش

انرژی یانگ در دکوراسیون فنگ شویی

یانگ یک انرژی فعال پر جنب و جوش است و با مواردی همچون صدا ها و موسیقی های قوی و رنگ های پر جنب و جوش در ارتباط است و همچنین یک انرژی مردانه است که نشان دهنده این موارد است:

 • گرمای خورشید
 • اجتماعی بودن
 • حرارت محیط

با بازی با این انرژی ها می توانید احساس فضای خانه خود را تغییر دهید.

خوب ، اما چگونه می توانم فنگ شویی را در زندگی واقعی تمرین کنم؟

از آنجا که فضای زندگی همه افراد متفاوت است ، هیچ رویکردی مناسب برای فنگ شویی وجود ندارد. اگر نیاز دارید که یک آپارتمان کوچک را به واسطه فنگ‌شویی به طور کامل بازسازی کنید ، شاید بهتر باشد که در کلاس شرکت کنید یا یک مشاور استخدام کنید. اما اگر در مورد انجام کار ها کنجکاو هستید این کاری است که می توانید انجام دهید:

برای اینکه خانه شما “فنگ شویی خوب” داشته باشد ، تصمیم گیری از کجا و چگونه شروع کار دشوار است. در این مقاله ، ما برخی از قوانین اساسی را به اشتراک گذاشته ایم که سفر شما را به سمت خانه ای شاد و سالم و زیبا آغاز می کند. در اینجا راهنمای کاربرد دکوراسیون منزل فنگ شویی برای هر اتاق از خانه شما آورده شده است:

راهنمای کاربردی دکوراسیون منزل فنگ شویی

درب ورودی

dis kapi modelleri celik izgarali

درب ورودی بسیار مهم است. درب ورودی خانه شما باید در شرایط عالی باشد ، زیرا درب خارجی نشان دهنده ثروت است. همچنین ، انرژی از اینجا وارد خانه شما می شود. به چی (انرژی زندگی) به عنوان یک بازدید کننده فکر کنید که می تواند خانه شما را پیدا کند. اطمینان حاصل کنید که درب ورودی شما آسان است و آدرس شما قابل مشاهده است. یک گیاه یا گلدان زیبا قرار دهید تا انرژی را روی درب ورودی خود بکشید و دو طرف درب را روشن کنید.

ورودی و راهرو

feng shui ev dekorasyonu antre 2

سالن ورودی نحوه ورود انرژی به خانه و زندگی شما را نشان می دهد. بنابراین ، دکوراسیون ورودی باید نقطه شروع شما برای ایجاد فنگ شویی خوب در خانه شما باشد. ورودی ها متلاشی شده و به راحتی کثیف می شوند. قبل از هر چیز باید از مرتب و تمیز بودن این قسمت اطمینان حاصل کنید. کت ها و کفش ها را در کمد بسته قرار دهید تا جریان انرژی قطع نشود. شما باید مرتباً این قسمت را جارو کرده و پاک کنید و مواد اطراف را گردگیری کنید. فراموش نکنید که درب بیرونی را نیز پاک کنید و زیرپایی را تکان دهید.

دوم ، شما باید با بازسازی دکوراسیون سالن ورودی یا با تغییرات جزئی ، این منطقه را جذاب و جادارتر کنید. شما باید مکانی را ایجاد کنید که انرژی وارد شده به خانه شما جمع شده و در سراسر خانه توزیع شود. مسئله مهم دیگر در دکوراسیون منزل فنگ شویی؛ به معنای عدم حرکت مستقیم به سمت دیوار هنگام حرکت در راهرو  است. این نماد این است که شما در زندگی خود دائما با موانعی روبرو هستید. به عنوان یک راه حل ، می توانید در این نقاط از آینه استفاده کنید. هنگام آویختن آینه ، می توانید قصد داشته باشید فرصت های زندگی خود را گسترش دهید و مرزهای خود را بردارید. سرانجام ، فراموش نکنید که اطراف آن را به اندازه کافی روشن کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن فنگ شویی

feng shui ev dekorasyonu salon

برای دکوراسیون اتاق نشیمن فنگ شویی، این فضا نماد فرصت ها است. شما باید سالن خود را برای فرصت های جدید و جریان انرژی مرتب نگه دارید. شما می توانید برای تزئین اتاق نشیمن خود یک آینه زیبا و گلهای زنده به اتاق نشیمن خود اضافه کنید. گلهای زنده بلافاصله انرژی یک فضا را افزایش می دهند.

همچنین مطمئن شوید که مبلمان اتاق نشیمن متناسب با فضا است. درب منزل را با مبلمان مسدود نکنید و مبلمان اصلی را به دیوار تکیه ندهید. برای فعال کردن انرژی ثروت ، یک لامپ را در گوشه سالن ، مورب مقابل درب سالن قرار دهید.

دکوراسیون اتاق خواب فنگ شویی

feng shui ev dekorasyonu yatak odasi 683x1024 1

برخی از قوانین هنگام تزئین اتاق خواب فنگ شویی وجود دارد. اول از همه ، اتاق خواب ها باید در یک رنگ خنثی روشن برای یک خواب آرام باشند. تختخوابها باید دارای یک سر تابلو باشند و با سر تابلوها روی یک دیوار جامد قرار بگیرند. در حالت ایده آل ، تخت نباید با درب اتاق خواب یکدست باشد. باید طوری قرار بگیرد که بتواند در را ببیند. میزهای تختخواب را باید در دو طرف تخت قرار داد تا از آنها پشتیبانی شود. یک آباژور منحنی شکل و شمع های معطر سبک را می توان به کمد شب اضافه کرد تا مقداری انرژی رمانتیک اضافه کند.

دکوراسیون آشپزخانه فنگ شویی

feng shui ev dekorasyonu mutfak

 

طبق قوانین دکوراسیون منزل فنگ شویی ، آشپزخانه برای کسانی که در خانه زندگی می کنند منطقه بسیار مهمی است ، زیرا نمایانگر تغذیه و هماهنگی روابط است. سینک ظرفشویی و اجاق گاز نباید با هم منطبق شوند. زیرا این وضعیت باعث درگیری آتش و آب می شود که می تواند منجر به مشاجره بین همسران شود. رنگ های مورد استفاده در آشپزخانه مسئله مهم دیگری است. باید از استفاده بیش از حد سیاه و قرمز در آشپزخانه خودداری کنید. این نیز باعث برخورد آتش و آب می شود.

حمامfeng shui ev dekorasyonu banyo

 

طبق قوانین دکوراسیون منزل فنگ شویی ، درب سرویس بهداشتی باید همیشه بسته باشد. علاوه بر این ، اگر از توالت فرنگی استفاده می کنید باید همیشه تمیز و روکش آن بسته باشد. این منطقه ای است که ثروت تخلیه می شود. به همین دلیل گیاهان زنده را در سرویس بهداشتی خود نگه دارید. حتی اگر سرویس بهداشتی بدون نور خورشید داشته باشید ، می توانید گل های زنده را در گلدان قرار دهید. چون گلهای گلدان آب را نگه می دارند ، جریان پول را کند می کنند.

ما امیدواریم که راهنمای دکوراسیون منزل فنگ شویی که به اشتراک گذاشتیم به شما الهام بخشیده است تا خانه و زندگی خود را تجدید کنید. فراموش نکنید که برای الهام بخشیدن از موضوعات مختلف مربوط به خانه خود به وبلاگ فروشگاه اکسسواری بارتو یراق سر بزنید! 🙂

7 دیدگاه در “راهنمای دکوراسیون منزل فنگ شویی برای سلامتی، پول و عشق!

 1. مریم سلطانی گفت:

  خیلی عالی، اطلاعات در فنگ شویی سلامتی بسیار عالی و کاربردی بود

 2. سارا لطفی گفت:

  متد های انجام فنگ شویی سلامتی در خانه ارائه شده در این نوشته بسیار عالی بود.

 3. محمد رضا گفت:

  قسمت سلامتی در فنگ شویی خانه به طور عجیبی تاثیر گزاره

 4. سمانه گفت:

  متد ها و نمادهای سلامتی در فنگ شویی خانه و منزل به شخصه برای من بسیار موثر بودش

  1. مدیر گفت:

   بسیار عالی، درسته جهت سلامتی در فنگ شویی یکی از موثر ترین جهت ها و بسیار کاربردیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *