کمک و مشاوره

مگنت کابینت چیست؟ مزایا و معایب درب مگنتی کابینت کدام است؟

مزایا و معایب مگنت کابینت

مگنت کابینت چیست و مزایا و معایب مگنت کابینت کدام است؟ احتمالا شما هم کابینت های زیبای مدرنی را مشاهده کردید که دارای سطح یک پارچه بدون هیچ دستگیره ای هستند که تنها با لمس درب این کابینت ها درب آن باز می‌شود، خب به در این نوع کابینت ها به جای دستگیره کابینت از مکانیزیم دیگری برای باز کردن درب های کابینت استفاه می‌شود که به آن مگنت کابینت و یا آهنربای فشاری کابینت گویند. این مگنت ها با وجود مدرن نشان دادن کابینت دارای معایبی هستند که در این نوشته از بلاگ بارتو به بررسی معایب و مزایا این مکانیزم ها پرداخته ایم.

مزایای درب مگنتی کابینت

برای کابینت های مدرن امروزی معمولا دو گزینه برای درب های آن پیشنهاد می‌شوند یکی استفاده از دستگیره های مخفی U و L شکل و دوم استفاده از مگنت است. از مزیت های مگنت می‌توان هزینه بسیار کمتر نسبت به دستگیره، داشتن سطحی صاف و یک دست برای کابینت های سبک مدرن و امروزی اشاره کرد.

معایب مگنت کابینت

هر چیز زیبایی عیب های خودش را دارد، برای کابینت های مدرن لمسی و تاچ که به وسیله مگنت های کابینت درب های آن ها باز می‌شود و چهره ای صاف به سطح کابینت های شما می‌بخشند دارای معایبی هستند که بررسی معایب آن می پردازیم. معایبی مانند خرابی بیش از حد، کثیفی درب های کابینت و کمد.

عمر مگنت کابینت

بر خلاف تصور همه که این مکانیزم ها از مگنت و آهنربا ساخته شده اند و خرابی ندارند باید بدانید که مکانیزم فشاری این محصولات با مرور زمان دچار خرابی می‌شود در پاره از موارد در صورتی که از محصول با کیفیت استفاده نشود به چند ماه هم نمی رسد که دیگر عملکرد روز های اول خودش رو نخواهد داشت و این برای درب های کابینت که در روز چندین مرتبه باز و بسته می‌شوند کمی آزار دهنده است.

کثیفی درب ها و نظافت آن ها

همه ما در آشپزخانه خود به دنبال تمیزی بیشتر هستیم و با وجود درب های مگنتی کابینتی اوضاع مقداری سخت‌تر می‌شود، دلیل این امر این است که به دلیل عدم وجود دستگیره کابینت مجبور به استفاده از گوشه های درب کابینت جهت باز کردن آن هستیم و برای کابینت های آشپزخانه که ممکن است در طول روز چندین بار باز و بسته شود که چه قدر آسیب رسان است. با وجود کثیفی بیشتر مجبور به نظافت بیشتر هستیم و این علاوه برگرفتن وقت شما موجب خرابی هر چه بیشتر درب های کابینت با مرور زمان می‌شود.

برای بازشدن به گوشه ها ضربه بزن

معایب درب مگنتی- ضربه زدن به گوشه درب ها

یکی از نکانتی در مورد مگنت های کابینتی که کمتر به آن اشاره می شود این است که درب باز کردن درب ها باید دقیقا به همان محلی که مگنت نصب شده است ضربه بزنید در غیر این صورت باز نمی شود. و خب این یکی از معایب آن محسوب می‌شود مخصوصا برای درب های بزرگ کابینت و کمدی که ضربه زدن به محل دقیق آهنربای فشاری مقداری سخت است.

نصب مگنت کابینت

نصب مگنت کابینت و کمد شاید در نظر افراد بسیار سخت و پیچیده باشد در پاره ای از موارد این گونه نیز است و بهتر است به افراد متخصص سپرده شود ولی چنانچه قصد نصب مکنت کابینت خود را دارید این ویدئو میتواند شما را در این کار راهنمایی کند.

تعمیر مگنت کابینت

مگنت یا آهنربای فشاری درب کابینت از قطعات و فنر هایی تشکیل شده است، که خرابی مگنت ناشی از خرابی این قطعات است. جهت تعمیر مگنت باید مشابه این قطعات رو پیدا کنید. بهترین کار تعویض مگنت هست که با توجه به قیمت های پایین مگنت کار بهتری است.

مگنت استفاده کنیم یا دستگیره؟

پاسخ به این سوال که مگنت بهتره یا دستگیره کابینت بیشتر از هر عامل دیگری به سلیقه مصرف کننده بستگی دارد. ولی با توجه مواردی که اشاره شده پیشنهاد ما استفاده از دستگیره به جای مگنت است تا علاوه بر کارایی بیشتر زیبایی را هم به آشپزخانه خود بیاورد. شما هر موقع که اقدام کنید می توانید درب های مگنتی خود را با دستگیره تزئین کنید. دستگیره های کابینتی در مدل های محتلف برای کابینت های مدرن و کلاسیک در فروشگاه یراق آلات کابینت بارتو موجود است برای راهنمایی بیشتر میتوانید با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *