کمک و مشاوره

مزایا و معایب دستگیره درب دو تکه رزت

مزایا و معایب دستگیره دو تکه رزت

در این نوشته از بلاگ بارتو به معرفی مزایا و معایب دستگیره درب دو تکه یا رزت پرداخته ایم، چنانچه قصد خرید دستگیره رزت و یا دو تکه را دارید خواندن این مقاله برای شما خالی از لطف نیست، به سبب این که در پایان با انواع دستگیره درب آشنا شده و مزایا و معایب هر کدام را خواهید شناخت.

انواع دستگیره در

دستکیره های درب آپارتمانی، اتاقی و یا سرویس به دو دسته کلی دستگیره دو تکه رزت و دستگیره درب پلاک تقسیم می‌شوند، دستگیره های دو تکه و یا رزتی از دو قسمت دسته و رزت تشکیل می‌شوند. این دستگیره برای درب های اتاقی و سرویس بهداشتی به راحتی قابل نصب و استفاده است. مدل بعدی دستگیره درب، دستگیره های پلاک یا یک تکه است، این دستگیره ها برخلاف مدل رزتی خود به صورت یک تکه و یک پارچه است در ادامه به بررسی انواع دستگیره روزتی پرداخته ایم.

مزایای دستگیره درب دو تکه رزت

یکی از دلایل نام گزاری دستگیره های دو تکه به نام رزت، زیبایی این دستگیره ها است معنی کلمه رزت گل سرخ است.

جلوه ظاهری و زیبایی

به احتمال زیاد اولین چیزی که به ذهن مخاطب بعد مشاهده دستگیره زرتی خطور می کند زیبایی ظاهری و شکل های منحصر به فرد انواع دستگیره رزت است، این دستگیره ها به دلیل دو تکه بودن فاصله میانی دستگیره و رزت آن خالی بود که زیبایی خاصی به درب ها می‌بخشد و این یکی از مزایای دستگیره درب دو تکه است.

مزایا و معایب دستگیره دو تکه

کاربرد متنوع و گسترده

دستگیره های رزتی یک مزیتی که دارند این است که به عنوان دستگیره درب های ورودی آپارتمانی، دستگیره درب اتاق یا سرویس قابل استفاده هستند و بر خلاف دستگیره های پلاک که باید به چپ و یا راست باز بودن درب ها توجه کرد و نسب به آن اقدام به خرید دستگیره کرد، در این دستگیره های سمت بازشدن درب مهم نیست و بروی همه درب ها قابل نصب و استفاده است.

تنوع جنس و متریال

جنس تولیدی یکی از عواملی است که در قیمت تمام شده دستگیره درب تاثیر دارد. دستگیره های درب همچون انواع مختلف دستگیره کابینت از آلیاي های خاصی در ساخت آن ها استفاده می‌شود. جنس آلیاژ های مورد استفاده در ساخت دستگیرهای دو تکه شامل آلومینیوم، آلیاژ زاماک و فلز برنج است، دستگیره های آلومینیوم به نسبت به سایر متریال ها دارای قیمت های پایین تری هستند. درست است که دستگیره های جنس زاماک از کیفیت خوبی برخوردار هستند ولی دلیل بر این مورد نیست که دستگیره های آلومینیومی موجود دارای کیفیت پایینی باشند.

مناسب درب های ضد سرقت

دستگیره های رزتی به راحتی به روی انواع درب ضد سرقت قابل نصب است، فقط برای تکمیل کاربرد خود باید با قفل و توپی مناسب خود استفاده شود، برای درب های ضد سرقت میتوانید از دستگیره های دو تکه به همراه قفل های امنیتی مخصوص درب های ضد سرقت استفاده نمایید.

تنوع مدل های کلاسیک و مدرن

فرقی ندارد سبک درب های منزل و یا محل کار شما کلاسیک است یا مدرن برای هر سبک و مدلی دستگیره رزتی مناسب آن موجود است. برای این منظور می توانید برای درب های سبک کلاسیک از دستگیره های طرح و نقش دار استفاده کنید و همچنین برای سبک های امروزی و مدرن از دستگیره های ساده و مدرن مخصوصا در رنگ های مشکی و سفید استفاده کنید

دستگیره رزت کلاسیک 004 زیتونی

معایب دستگیره درب رزت دو تکه

در بررسی مزایا و معایب دستگیره درب دو تکه، نوبت به بررسی نکات منفی و معایب این دستگیره ها است، در واقع معایب این دستگیره ها در مقابل با مزایی بیشمار آن قابل مقایسه نیست.

قیمت نسبتا بالا

دستگیره های دو تکه رزتی به دلیل طراحی خاصی که دارن دارای وزن سنگینی هستند یکی از دلایل داشتن قیمت بالا همین مورد است، به طوری که دستگیره های تمام زاماک دارای بیشترین قیمت هستند، البته دستگیره های آلومینویم دارای قیمت مناسب تری هستند که چنان چه قصد خرید دستگیره رزت را دارید و قیمت کالا هم برایتان مهم است می‌تواند دستگیره رزت آلومینیومی تهیه کنید.

مدل های پر فروش دستگیره درب بارتو

2 دیدگاه در “مزایا و معایب دستگیره درب دو تکه رزت

  1. امید گفت:

    دستگيره رزت که آن را دستگيره دو تکه نيز مي نامند از دو تکه تشکيل شده است و داراي انواع طرح ها و رنگ هاي مختلف جهت برآورده کردن سليقه همه افراد مي باشد. اين دستگيره در زيبايي زيادي به درهاي شما مي بخشد.

  2. ساحل گفت:

    به نظر مندستگیره های رزت زیبایی خاصی دارن و میشه از معایب چشم پوشی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *